Hry, pre deti (nielen) na dlhé cesty autom

Niekto cestu autom miluje, iný nenávidí. Faktom však ostáva, že pre malé deti, je to väčšinou riadna fuška a vyžaduje je to po nich viac trpezlivosti než s a kou väčšinou disponujú. Obsedieť len tak niekoľko hodín v pokoji je pre nich skutočne  olympijský výkon hodný medailí. Myslím, že každý, kto má deti, mi dá za pravdu.

Ak sa nechcete z ich neustálych otázok „Kedy tam už budeme“ zblázniť je potrebné sa s nimi nejako zabaviť. Samozrejme v dnešnom svete je úplne najjednoduchšie strčiť im do ruky tablet, ale to ako veľmi to nie je užitočné a k vytváraniu akých škodlivých návykoch to vedie, nebudeme teraz rozoberať. Radšej vám poskytneme pár dobrých tipov, čo s vašimi ratolesťami počas dlhých ciest v aute podniknúť, aby ste to spoločne nielen zvládli, ale sa spolu aj skvele zabavili a užili si spoločný čas.

Slovný ping pong

Klasická hra, ktorú určite poznáte. Striedate sa s vymýšľaním slov,  ten kto začína, si vymyslí slovo aké chce, napríklad „paprika“ a ten, kto v hre pokračuje musí vymyslieť slovo, ktoré začína na koncové písmeno tohto slova. V slove „paprika“  to bude teda písmeno A. Hra rozvíjajúca slovnú zásobu, vie deti zabaviť aj  na hodinu.

Hádaj, na čo myslím

Ďalšia z klasických hier. Niekto si vymyslí nejakú vec, na ktorú myslí a ostatní hádajú. Ten, kto háda používa otázky na ktoré sa dá odpovedať  „Áno“ alebo „Nie“, výnimočne môžeme odpovedať „Neviem“ ale nemalo by to byť príliš často. Základné otázky, ktoré by mali byť prvé sú „Je to zviera/vec/človek“?

Napíš najviac vecí, ktoré sú  z dreva/zo železa/ zo skla

Netradičná hra, ktoré ale v sebe schováva veľa ticha. A to rodičia vždy ocenia. Ideálne ak máte deti dve a viac. Každý píše, čo ho napadne z daného materiálu a keď majú už všetko, čo ich napadá spísané, spočítajú to a vyhráva ten, kto má vecí viac. Samozrejme je potrebná kontrola a teda, či sa spísané veci neopakujú respektíve, či naozaj z daného materiálu môžu byť vyrobené. Ideálna hra pre rodičov, ktoré majú deti s veľkou fantáziou….Dozviete sa, že drevená fajka môže byť zo skla, konferenčný stolík z porcelánu a fotorámy z ocele.