notice-no-children-allowed

Zákaz detí

Medzi mladými ľuďmi sa v poslednej dobe začína objavovať nový postoj k životu. Nie každý chce mať deti. Myslím, že aj v minulosti to bolo tak, ale že pre spoločenský tlak, ktorý bol prisilný sa na to skoro nikto neodhodlal. V dnešnej multikultúrnej dobe je to jednoduchšie. Otázkou či mať alebo nemať dieťa sa zaoberá stále viac párov. Aký máte názor? Je rovnako možné akceptovať rozhodnutie dieťa nemať  ako rozhodnutie si dieťa zadovážiť? Stále je toto rozhodnutie dosť provokatívne a neobvyklé na to aby sa stalo zaujímavou témou k zamysleniu sa.

Človek väčšinou však dieťa mať chce. Pudy či láska? Neviem. Narodenia človeka je zázrakom a človek chce byť pri tom. Je to prirodzené. Väčšinou.

A keď to tak ale niekto prirodzene nemá? Je to potom naozaj prirodzené? Mohol túto prirodzenosť stratiť respektíve potlačiť?

V dnešnej dobe dosť veľa žien túži prvom rade po kariére a až potom po založení rodiny. Skoro každý dnes študuje výšku a keď už do toho investujete toľko času, prirodzene chcete, aby sa investovaný čas a energia nejakým spôsobom využili a začínate s kariérou. A úspešným ženám s dobrou prácou, pohodovým životom a cenným voľným časom samej pre seba sa niekedy do úsilia s materstvom proste nechce.  Hlavne keď vidíte všetky tie uponáhľané matky na okolo, ktoré už vôbec nemajú čas na seba a jediné čo riešia sú deti. Ak ešte k tomu chodia do práce je pre nich skoro nemožné nájsť si čas na seba. Samozrejme je s príchodom detí obmedzená aj vaša finančná sloboda.

A vy máte medzitým neskutočnú pohodu, čas na seba a dostatok financií. Kupujete si čo chcete, či už sú to dekoračné látky organza alebo kvalitné a trochu predražené biopotraviny. Chodíte na jógu, na koncerty do divadlá a cestujete po celom svete bez obmedzení.

Napriek tomu sa to však oplatí. Veríte tomu? 😉